Naše béčko poprvé vyběhlo na přírodní trávník ve Velimi

Fotbalisté Velimi po výhře nad Luštěnicemi (3:0) dokázali v okresním derby porazit i Český Brod B 1:0. Naopak pro hosty to bylo první vystoupení v jarní části I. A třídy.

„Myslím, že to bylo na tuto soutěž nadstandardní utkání. Soupeř byl hodně houževnatý a hodně nepříjemný, ale my jsme derby zvládli. Skoro na jedničku,“ oddechl si trenér Velimi Vladimír Malinovský.

„Hráči zaslouží pochvalu a poděkování za příkladnou bojovnost a nasazení, bylo to derby se vším všudy,“ dodal.

„Byla znát naše nerozehranost a nervozita. Možná se i trochu projevilo to, že jsme vůbec poprvé byli na trávě. Na to se ale vůbec nevymlouvám. Bylo to o prvním gólu. Ten dali domácí a vyhráli,“ uvedl trenér Českého Brodu B Jindřich Stejskal.

Derby rozhodla 38. minuta. V pokutovém území Balík fauloval Kukala, čehož si nemohla nevšimnout hlavní rozhodčí Navrátilová. Míč si postavil Hruška a s přehledem proměnil.

Dlouho se hrálo bez vyložených šancí. Trošku živěji před brankami, zejména té hostující, bylo po změně stran.

Navýšit skóre mohl po Kopáčkově kolmici Novotný, mířil však vedle. Zanedlouho po Novotného pobídce mířil Kasal ve skluzu mimo. Další dobrou možnost měl po Janstově centru Hrabal, ale ani on mezi tyče nemířil.

Když už střídající Kadlec po přihrávce od Kukala zacílil do prostoru brány, vytáhl se brankář Vymazal.

„Bylo důležité, že jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí, v defenzivě jsme hráli maximálně zodpovědně a spolehlivě. Navíc jsme přidali i solidní hru směrem dopředu. Ve druhém poločase jsme byli o něco lepší a hlavně o dost nebezpečnější. Měli jsme čtyři situace, které zaváněly brankou. Dvě z nich byly vyloženě gólové,“ podotkl Malinovský.

„V utkání bylo málo šancí, alespoň z naší strany. Takový náznak jsme měli dvě minuty před koncem. Velim nebezpečných situací měla víc. Nemůžu říct, že by se hráči nesnažili, ale chyběla mi tam větší touha dát gól. Na hřišti nebyl nikdo, kdo by to vzal na sebe,“ všiml si Stejskal
Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/fotbal_region/okresni-derby-rozhodl-hruska-z-penalty-20180325.html

 

Facebook

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI